جشن گل گاوزبان، در ارتفاعات رامسر+تصاویر

به گزارش سحرگاه لبن به نقل از ایسنا؛  حسین سروری که پایه گذار اصلی جشنواره ها و هفته فرهنگی در رامسر است  در چهارمین جشنواره ملی گل گاو زبان افزود: مهم ترین عامل توسعه یافتگی و دست یابی به توسعه پایدار توجه ویژه به فرهنگ، هنر، آموزش و علم آموزی است.

 وی تصریح کرد: کشورهای توسعه یافته جهان الگوی بزرگی به شمار می روند و در حوزه های آموزشی و فرهنگی بدون توجه به فرهنگ و شاخص های فرهنگی به توسعه پایدار و رشد قابل ملاحظه نخواهیم رسید.

سروری گفت: اگر بخواهیم در حوزه سیاسی اجتماعی و اقتصادی به موفقیت دست پیدا کنیم باید رویکرد فرهنگی داشته باشیم و نگاه مسئولان فرهنگی باشد.

بخشدار مرکزی تهران افزود: صنعت گردشگری امروزه به عنوان پیشگام توسعه پایدار در دنیا در کنار فناوری و صنایع پاک باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: آداب و رسوم و خرده فرهنگها و هنجارهای بومی محلی تا آنجا که می توانیم در قالب فعالیت های گردشگری به استان های مختلف و جهانیان بشناسانیم که رمز موفقیت و توسعه یافتگی است.

سروری اظهار کرد: برنامه ریزان و مدیران رامسر تلاش کنند تا از ابزارهای هنری و فرهنگی در جهت توسعه صنعت گردشگری و توریسم این شهر استفاده شود.

وی شهر رامسر را دارای تمام زیبایی ها و مردمان مهمان نواز دانست و گفت: ظرفیت های گردشگری باعث پیشرفت این شهر در توسعه اقتصادی و اشتغال زایی است.

بخشدار مرکزی تهران با اشاره به اینکه سال جاری به عنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نامگذاری شده است، افزود: باید تلاش کنیم پیوند کشاورزی و توریست همزمان به وجود آمده و از ظرفیت های کشاورزی و تولیدات و تنوع آن استفاده شود.

سروری تصریح کرد: سطح زیر کشت گل گاو زبان در رامسر ۲۰۰ هکتار است که باعث اشتغال زایی ۱۱۰۰ نفر شده است از این رو باید از ظرفیت اشتغال زایی این محصول بی نظیر استفاده کنیم.

به گزارش سحرگاه لبن به نقل از ایسنا، مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران نیز در این جشنواره اظهار کرد: ایجاد جشنواره گل گاو زبان باعث شناخت ظرفیت های بزرگ کشاورزی منطقه است.

مهدی گلچوب گفت: امروزه باید گل گاو زبان را  در سطح جهان معرفی کنیم و استان مازندران با تولید بیش از ۱۱۰۰ تن انواع گیاهان داروئی نقش برجسته ای را در سطح ملی به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه دیر به قابلیت بالا در تولید و اشتغال توجه شده و نتوانستیم همه جنبه ها و قابلیت های آن را معرفی کنیم؛ برگزاری این جشنواره قابلیت ها و پتانسیل های بالقوه را در جای جای استان مازندران پدیدار و معرفی می کند تا در تولید و اشتغال نقش اساسی ایفا کند.

گلچوب افزود: گیاهان داروئی و گل گاو زبان خواص درمانی و عوارض کمتری دارد و با مد نظر قرار دادن آن می توان گام های موثری برداشت.

وی در ادامه گفت: در سال ۹۶ که از سوی مقام رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نامگذاری شده پنج بسته حمایتی در راستای توسعه تولید و اشتغال به استان مازندران تعلق گرفت که کشاورزی سهم بزرگی را به خود اختصاص داده و دهیاران و شوراهای اسلامی با ارائه طرح و پروژه جهت احیای پتانسیل ها کمک کنند تا با بسته های حمایتی زمینه تولید و اشتغال را فراهم کنیم.

انتهای پیام

مطالب مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی

وردپرس یار همواره بر 3 اصل کیفیت، تخصص و پشتیبانی...

حامی و حافظ علم و ادب

وردپرس یار همواره بر 3 اصل کیفیت، تخصص و پشتیبانی...

خواص انجیر در توت سفید و شیرین

به گزارش سحرگاه لبن به نقل از پارس نیوز،  دکتر...

Theme Settings